Tuvinājums

Krāsu versijas

Color
Color
Color
Color
Color

Valodas

LV EN ET
Zirgu salas taka

Liepāja neapšaubāmi uzskatāma par Latvijas pieejamāko pilsētu. 2013.gadā tā ir uzvarējusi starptautiskajā konkursā EDEN un  ieguvusi titulu kā Eiropas izcilākais galamērķis Latvijā cilvēkiem ar invaliditāti.
Šeit aktīvi darbojas Māris Ceirulis ar Liepājas Neredzīgo biedrību, līdz ar to Liepāja ir izcils galamērķis vājredzīgajiem un neredzīgajiem, jo pilsētā ir daudz vadlīniju, taktilo objektu, informācijas Braila rakstā, ar skaņas signāliem aprīkotu luksoforu un sabiedrisko transportu. Liepājā ir izveidots arī speciāls maršruts neredzīgajiem un vājerdzīgajiem – Sadzirdi, sasmaržo, satausti Liepāju”, kuru vada apmācīts neredzīgais gids, ietverot nozīmīgus Liepājas kultūrvēsturiskos objektus.
 
Pašā pilsētā ir plašas pastaigu iespējas, taču šeit ir arī 3 dabas takas, kas pieejamas visiem – Liepājas ezera laipa, Liepājas ezera Zirgu salas taka un pastaigu takas Liepājas Jūrmalas parkā. Maršrutu var sākt jebkurā no tām.
 
Liepājas ezera laipa ir īsākā no takām – tā veidota kā koka laipa, kas iestiepjas Liepājas ezerā un tās garums vienā virzienā ir 1km. Laipas galā ir skatu tornis, kas, diemžēl, nav pieejams cilvēkiem ratiņkrēslos, taču arī bez tā, ezera niedrāja ieskautā pastaiga sagādās patiesu baudījumu.
 
Liepājas ezera Zirgu sala, savukārt, ir lielākā no 15 Liepājas ezera salām. Savulaik šeit bijusi pilsētas izgāztuve, taču tagad salas teritorija ir būtiski labiekārtota un sakopta. Takas sākumā ir jauna, mūsdienīga Dabas māja ar celiņu tīklojumu un platu, kvalitatīvu koka laipu gar ezera krastu, t.sk. vairākām skatu platformām ezerā. Gar lapu izvietoti vairāki āra trenažieri un atpūtas vietas ar piknika galdiem un ugunskura vietām. Pirmā daļa takas iet kā koka laipa, bet otrā  turpinās pa šauru dambi, uz kura izbūvēts skatu tornis (nav pieejams ratiņkrēslos). Šeit jāņem vērā arī, ka dambja daļas izbraukšana var būt apgrūtināta seguma akmentiņu dēļ, jo tie var traucēt mazajiem ritentiņiem. Taču, ja izdodas izbraukt, tad būsiet patiesi pārsteigti, cik dziļi salas strēle iestiepjas ezerā un par ceļā sastaptajiem ezera putniem. Kopējais takas garums ir 2 km vienā virzienā, līdz ar to ceļš turp un atpakaļ aizņems nedaudz vairāk par stundu. Pie autostāvvietas un Dabas mājā ir pieejamas tualetes, kā arī taktilais informācijas stends ar ezerā mītošo plaukstas lieluma putnu aprakstiem (arī Braila rakstā). Auto jācenšās novietot pēc iespējas tuvāk Dabas mājai, jo autostāvvietas segums ir diezgan nelīdzens.
 
Un pavisam noteikti apmeklējiet Liepājas Jūrmalas parku, kas ir viens no lielākajiem dendroloģiskajiem parkiem Latvijā ar vairāk kā 140 vietējām un svešzemju kokaugu sugām. Celiņi šeit ir izbraucami visiem un stiepjas cauri parkam apmēram 3 km garumā. Parks atrodas jūras krastā ar plašu pludmali, kam piešķirts Zilā karoga pludmales statuss, kas apliecina tās kvalitāti. Tā ir arī pirmā pludmale Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, līdz ar to cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem ir iespējams piekļūt līdz pat ūdenim, kā arī izbaudīt peldi, izmantojot Glābšanas stacijā pieejamo aprīkojumu. Parkā ir pieejamas tualetes un autostāvvieta, kā arī taktilās informācijas plāksnes (t.sk. Braila rakstā).
 
Ja Liepājā plānojat uzturēties ilgāk par vienu dienu, tad nākošajā dienā var apmeklēt pavisam netālu esošo jaunizveidoto Bernātu pastaigu laipu un pastaigu takas Liepājas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centrā Ziemupē “Dvēseles veldzes dārzs” (šeit iespējams arī palikt pa nakti).

Aizvērt

Piesaki objektu

Dod iespēju arī citiem uzzināt par jaunākajiem objektiem šajā mājaslapā!

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta