Tuvinājums

Krāsu versijas

Color
Color
Color
Color
Color

Valodas

LV EN ET

Olaine atrodas tuvu Rīgai un, izrādās, šeit ir iespējams lieliski pavadīt laiku pie dabas visas dienas garumā!

Maršrutu iespējams sākt gan Olaines mežaparkā, gan pie Līdumu karjera. Mēs sākām ar Līdumu karjeru, ko varētu droši nosaukt par mazo Pierīgas slēpto dārgumu, kur pavasarī, rudenī un ziemā izbaudīt mieru un klusumu pie dabas un ūdeņiem un kārtīgi izstaigāties (jo vasarā gan šī vieta ir ļoti populāra!). Līdumu karjers atrodas tikai 30km braucienā no Rīgas un 2018.gada nogalē šeit veikti apjomīgi labiekārtošanas darbi, izbūvējot fantastisku pastaigu laipu un labiekārtojot ūdenskrātuves apkārtni ar soliņiem, galdiņiem, griliem, rotaļu laukumu un pat kafijas aparātu. Arī ar tualetēm, lai gan diemžēl pagaidām vēl nepielāgotām cilvēkiem ar invaliditāti.

Uz karjeru ved labs, asfaltēts ceļš, kam paralēli vijās jauns un kvalitatīvs riteņbraucēju celiņš, kas sākas pašā Olainē. Piebraucot pie karjera, skatam uzreiz paveras tiešām skaistā karjera apkārtne un nevar neievērot, cik ļoti ir padomāts, lai teritorija būtu labiekārtota. Nedaudz pietrūkst kādas informācijas zīmes stāvlaukumā, kā ved taka un no kurienes to sākt, taču varat droši doties gan iebrauktuves virzienā, turpinot ceļu gar karjera labo krastu, vai doties ceļā gar karjera kreiso krastu. Dodoties gar labo krastu, taka sākumā ved pa asfaltēto ceļa daļu, taču turpat jau drīz parādās arī pirmais informācijas stends ar karjera zīmējumu un takas maršrutu. Sasniedzot karjera tālāko punktu, taka turpinās pa grantētu pastaigu celiņu un, nonākot karjera otrā pusē, sākas koka pastaigu laipa, kas sniedz patiešām ainavisku pastaigu gar karjera kreiso krastu. Kopējais dabas takas garums ir 2,8 km, kas ātrā gaitā aizņems apmēram vienu stundu, un tā vijās visapkārt karjeram. Taka visā tās garumā ir izbraucama ratiņkrēslā, taču asistents tomēr ir ieteicams, jo asfaltētā ceļa daļa nav jauna, savukārt grantētā daļa un stāvvieta, lai gan diezgan līdzena un blīva, tomēr sliktu laikapstākļu ietekmē šur tur var būt grūtāk izbraucama.
Ja ir vēlme pasportot, tālāk var doties 5 km distancē pa pavisam nesen izbūvēto veloceliņu, kas no karjera aizved līdz pat Olaines Mežaparkam, vai aizbraukt uz Mežaparku ar auto, kur var notakot vēl vismaz 3 km pa paša mežaparka taciņām. Starp citu, kas vēl nav bijuši – mežaparks noteikti ir apmeklējuma vērts, jo šeit ir plaša un moderna bērnu rotaļu pilsētiņa, daudz pastaigu taciņu un Baltijā augstākais grafiti mākslas darbs uz 45 m augstā ūdenstorņa. Ņemiet vērā, ka arī Olaines mežaparkā pagaidām vēl nav cilvēkiem ar invaliditāti pieejamas tualetes, taču tā pieejama turpat blakus esošajā Olaines novada pašvaldībā.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Aizvērt

Piesaki objektu

Dod iespēju arī citiem uzzināt par jaunākajiem objektiem šajā mājaslapā!

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta

Lauka ievade ir obligāta